Om oss

Blockworks är ett IT-bolag som arbetar med driftlösningar, support och försäljning, främst inom de kreativa branscherna och tjänstesektorn. Vi hanterar IT-projektet hela vägen – från design till implementering och drift. Vi utvecklar och driver kundernas IT-plattformar och erbjuder kvalificerad projektledning.

Företaget är baserat i Stockholm med konsulter som alla har många års branscherfarenhet. Vad som främst skiljer oss från våra konkurrenter är vårt engagemang, kunskap och kompetens. Vår vision är att våra kunder ska känna och uppleva att vi ger bästa tänkbara hjälp hela vägen från den enklaste lösningen till de mest komplexa projekten.

Våra kärnvärden

Engagemang Vårt viktigaste kärnvärde, vi brinner för det vi gör och kunden är alltid i fokus.

Leverans Vi svarar direkt. Vi agerar direkt. Vi lägger ner själ och hjärta i vår strävan att ge det bästa till våra kunder.

Kreativitet De tekniska förutsättningarna förändras snabbt i vår bransch. Därför arbetar vi nära våra kunder och ser behoven och möjligheterna som uppstår. Med vår nyfikenhet och kreativitet skapar vi nya lösningar, tjänster och möjligheter.

Några av våra kunder

Kontakt

Växel
08-411 10 40
hello@blockworks.se
Support
08-411 10 41
support@blockworks.se
Toni Stigström
070-267 86 75
toni@blockworks.se
Michael Szymanski
070-330 86 75
michael@blockworks.se
Love Sundin
070-735 40 26
love@blockworks.se
Patrik Skulski
070-772 72 42
patrik@blockworks.se
Morgan Jonasson
073-519 51 01
morgan@blockworks.se
Leif Johansson
070-741 10 90
leif@blockworks.se
Suzanne Stigström
08-411 10 40
suzanne@blockworks.se
Asim Syed
070-547 07 70
asim@blockworks.se
Simon Friis Madsen
076-102 27 77
simon@blockworks.se
Mikael Hallbäck
070-279 21 71
mikael@blockworks.se
Viktor Joandi
070-245 27 77
viktor@blockworks.se
Pontus Boström
070-255 07 82
pontus@blockworks.se
Andreas Farine
070-643 30 07
andreas@blockworks.se
Lee Neave
073-518 57 66
lee@blockworks.se
Simon Cox
070-866 58 14
simon.cox@blockworks.se