Om oss

Blockworks är ett IT-bolag som arbetar med driftlösningar, support och försäljning, främst inom de kreativa branscherna och tjänstesektorn. Vi hanterar IT-projektet hela vägen – från design till implementering och drift. Vi utvecklar och driver kundernas IT-plattformar och erbjuder kvalificerad projektledning.

Företaget är baserat i Stockholm med konsulter som alla har många års branscherfarenhet. Vad som främst skiljer oss från våra konkurrenter är vårt engagemang, kunskap och kompetens. Vår vision är att våra kunder ska känna och uppleva att vi ger bästa tänkbara hjälp hela vägen från den enklaste lösningen till de mest komplexa projekten.

Våra kärnvärden

Engagemang Vårt viktigaste kärnvärde, vi brinner för det vi gör och kunden är alltid i fokus.

Leverans Vi svarar direkt. Vi agerar direkt. Vi lägger ner själ och hjärta i vår strävan att ge det bästa till våra kunder.

Kreativitet De tekniska förutsättningarna förändras snabbt i vår bransch. Därför arbetar vi nära våra kunder och ser behoven och möjligheterna som uppstår. Med vår nyfikenhet och kreativitet skapar vi nya lösningar, tjänster och möjligheter.

Några av våra kunder

Kontakt

Växel
08-411 10 40
hello@blockworks.se
Support
08-411 10 40
support@blockworks.se
Toni Stigström
0702 67 86 75
toni@blockworks.se
Michael Szymanski
0703 30 86 75
michael@blockworks.se
Love Sundin
0707 35 40 26
love@blockworks.se
Patrik Skulski
0707 72 72 42
patrik@blockworks.se
Morgan Jonasson
0735 19 51 01
morgan@blockworks.se
Leif Johansson
0707 41 10 90
leif@blockworks.se
Suzanne Stigström
08-411 10 40
suzanne@blockworks.se
Asim Syed
0705 47 07 70
asim@blockworks.se
Simon Friis Madsen
0761 02 27 77
simon@blockworks.se
Mikael Hallbäck
0702 79 21 71
mikael@blockworks.se
Viktor Joandi
0702 45 27 77
viktor@blockworks.se
Pontus Boström
0702 55 07 82
pontus@blockworks.se

Partners